8 jaunā gada apņemšanās skaistam smaidam
Piesakies konsultācijaiJauns gads, jauni mēs. Un apņemšanās – kur nu bez tām! Tev noteikti ir pazīstama pacilājošā sajūta, ko gadu no gada sniedz lielu mērķu izvirzīšana, un galvu reibinošā pārliecība, ka tieši nākamgad Tu ar pilnu jaudu ķersies vērsim pie ragiem un tos sasniegsi. Populārākās jaunā gada apņemšanās saistītas ar veselības, skaistuma un finansiālās situācijas uzlabošanu – lietām, kas ne reizi vien ir bijušas arī Tavā sarakstā, vai ne? Diemžēl, gadam uzņemot apgriezienus, lielākā daļa apņemšanos lēnām un nemanāmi izgaist. Kā to mainīt?
Ja viena no Tavām dedzīgākajām vēlmēm jaunajā gadā ir iegūt skaistāku un veselīgāku smaidu un Tu prāto, ar ko sākt un kā nepārstāt, esam apkopojuši ieteikumus, kas palīdzēs sasniegt šo mērķi. Pats labākais – lielāko daļu no tiem viegli var iekļaut ikdienas rutīnā, un ilgtermiņā tie labvēlīgi ietekmēs ne vien mutes dobuma un zobu veselību, bet arī Tava maciņa biezumu.
Lasi, liec aiz auss un sāc jau šodien, nevis rīt vai 1. janvārī!
#1. Ievēro divu minūšu likumu
Labas mutes dobuma higiēnas zelta likums – tīrīt zobus vismaz divas minūtes. Šo ir vieglāk pateikt nekā izdarīt, jo retajam zobu tīrīšana asociējas ar nodarbi, kuru veicot laiks lidotu vēja spārniem. Kā to padarīt interesantāku? Izvēlies sev tīkamu vismaz divas minūtes garu dziesmu un tīri zobus tās pavadījumā. Šādi rūpes par zobiem drīz vien kļūs par daudz patīkamāku ikdienas sastāvdaļu.
Tava mutes dobuma veselībai par labu nāks arī piemērotas zobu birstes un zobu pastas izmantošana un pareiza zobu tīrīšanas tehnika.
#2. Draudzējies ar zobu diegu
Visiem zināms, ka zobu starpas jādiego katru dienu, bet liela daļa cilvēku joprojām nedara to pietiekami regulāri. Vienu garas darbdienas vakarā pievārē slinkums, bet citam process šķiet nepatīkams, it sevišķi – ja izvēlēts nepiemērots zobu diegs. Atceries – atbrīvojot zobu starpas un smaganas no ēdiena paliekām, Tu samazināsi ne vien kariesa veidošanās risku vietās, kuras grūti sasniegt ar zobu birsti, bet arī smaganu slimību riskus un novērsīsi nepatīkama aromāta rašanos mutē. Tā ka droši varam apgalvot: zobu diegošana pirms gulētiešanas Tev izmaksās mazāk nekā zobu ārstēšana pie zobārsta.
Lasi arī, kā pareizi izmantot zobu diegu, un, ja vēl neesi atradis sev visvairāk piemēroto, lūdz padomu savam zobu higiēnistam!
#3. Uzņem mazāk slēptā cukura
Cukurs slēpjas ne tikai konfektēs, šokolādē un cepumos – tas bagātīgā daudzumā sastopams arī gāzētos un saldinātos dzērienos, piemēram, mums visiem labi zināmajās limonādēs, augļu sulās un arī smūtijos. Dzerot tos ikdienā, Tu krietni palielināsi kopējo uzņemtā cukura daudzumu, kas neizbēgami ietekmēs kā Tavu svaru, tā arī zobu veselību. Risinājums – pēc iespējas samazināt šādu dzērienu lietošanas biežumu un daudzumu un, lai mazinātu zobu saskari ar šķidrumu, izmantot salmiņu tā novadīšanai tālāk mutē. Tas palīdzēs izvairīties arī no skābju ietekmes uz zobiem.
#4. Krāso lūpas, nevis zobus
Izvērtē tanīnus saturošu un zobu emalju krāsojošu produktu, piemēram, kafijas, tējas, tumšo ogu un augļu (mellenes, kazenes, granātāboli), daudzumu uzturā. Daudzi no šiem produktiem ne tikai krāso zobus, bet arī pazemina pH līmeni mutē, pakļaujot zobus augstākam bojāšanās riskam. Ja šķiet grūti ierobežot to daudzumu, baudi gudri – uzreiz pēc to uzņemšanas izskalo muti ar ūdeni, lai novērstu pigmenta daļiņu iekļūšanu un palikšanu emaljā. Labāk krāsot lūpas, nevis zobus!
#5. Dzer vairāk
Protams, ūdeni! Tas veido aptuveni 70% cilvēka organisma un dienas laikā tiek nemitīgi patērēts, veicot dažādas aktivitātes. Lai nodrošinātu veselību un labu pašsajūtu, zaudētā ūdens daudzums regulāri jāatjauno, ik dienu uzņemot vismaz 1,5–2 litrus. Nekas jauns, vai ne? Tas, ko Tu, iespējams, nezināji – ūdens ietekmē arī siekalu daudzumu mutē. Siekalas ir svarīgas, jo palīdz uzturēt mutes dobumā neitrālu pH un noņemt aplikumu un baktērijas no zobu virsmas. Ja tās neizdalās pietiekamā daudzumā, mutes dobumā vieglāk attīstās kariess, smaganu iekaisumi, pieaug sēnīšu slimību iespējamība un rodas nepatīkama smaka. Tāpēc mūsu ieteikums – ikdienā dzert vairāk ūdens!
#6. Biežāk apciemo zobārstu un zobu higiēnistu
Pat ja Tu nepaguris tīri un diego savus zobus un Tev šķiet, ka ar tiem viss ir labākajā kārtībā, neatliec regulāras profilaktiskas vizītes pie zobārsta. To laikā ārsts:
- pārliecināsies par zobu veselību,
- vajadzības gadījumā likvidēs nelielus bojājumus to sākotnējā stadijā, kad tie vēl nav radījuši nepatīkamus simptomus,
- laikus pamanīs potenciālas mutes dobuma problēmas un ieteiks risinājumus to novēršanai.
Labāk lieku reizi pārbaudīt nekā pēc tam nožēlot. TE atklāsim 10 iemeslus, kāpēc zobārsta apmeklējumu ieplānot biežāk, nekā Tev šķiet.
Tas pats attiecas uz zobu higiēnu. Mājās nav iespējams pilnībā likvidēt baktēriju radīto mīksto aplikumu, kā rezultātā var veidoties zobu bojājumi un zobakmens. Zobu higiēnas procedūras laikā mutes dobums tiek attīrīts no nevēlamā aplikuma un zobakmens, padarot zobus tīrākus un baltākus un palīdzot Tev īstenot jaunā gada apņemšanos par veselīgu un skaistu smaidu.
#7. Atrisini esošās mutes dobuma problēmas
Kariess, nepareizs sakodiens, iztrūkstoši zobi vai vizuāli defekti ir problēmas, kuras mūsdienās iespējams efektīvi un ātri atrisināt, savukārt, atliekot tās uz vēlāku laiku, situācija no vienkāršas var pārvērsties akūtā un prasīt daudz lielākus izdevumus. Kā zināms, skaists smaids vairo pašapziņu un bruģē ceļu uz panākumiem, tāpēc izvirzi šo kā vienu no savām jaunā gada prioritātēm – mēs esam pārliecināti, ka galu galā Tu sev par to pateiksi paldies!
#8. Atrodi savu īsto zobārstu
Saņemot jebkāda veida pakalpojumus, mums ir svarīgi just personalizētu attieksmi, patiesas rūpes un profesionālismu. Tikai tā tiek nodibināta uzticība starp klientu un speciālistu, veidojas veiksmīga komunikācija, un galu galā tiek sasniegts vēlamais rezultāts. Zobu veselības aprūpei jāsaistās ar pozitīvām sajūtām un komfortu, tāpēc ja vēl neesi atradis savu īsto zobārstu, kura krēslā jūties drošs un aprūpēts, ir īstais brīdis to paveikt. Mūsu smaida eksperti ir pieredzējuši savas nozares profesionāļi, kas ik dienu ar aizrautību, pacietību un izpratni rūpējas par pacientu mutes dobuma veselību, palīdzot atjaunot, uzturēt un vairot skaistu un veselīgu smaidu.
Izvēlies savējo: www.smaidaeksperti.lv/eksperti!
Lai jaunā gada apņemšanās izdotos:
1) izvēlies reāli sasniedzamu mērķi, nevis tādu, kā īstenošana no Tevis varētu prasīt pārāk daudz pūļu un resursu;
2) izveido konkrētu plānu mērķa sasniegšanai, soli pa solim aprakstot nepieciešamās darbības. Šādi mērķis liksies vieglāk sasniedzams un Tu redzēsi savu progresu pēc katras darbības paveikšanas, gūstot gandarījumu un iedvesmu turpināt iesākto;
3) nebaidies pastāstīt par savu mērķi apkārtējiem – iespējams, viņiem atradīsies kāds padoms vai pieredzes stāsts, kas Tev palīdzēs ātrāk nonākt pie vēlamā rezultāta;
4) ja Tavs mērķis ir ieraduma maiņa, rēķinies, ka tam būs nepieciešams laiks. Pētījumi liecina, ka jaunu ieradumu var veiksmīgi iekļaut ikdienas rutīnā 21 dienas laikā, tāpēc esi pacietīgs un nepadodies;
5) tas nekas, ja Tev neizdevās ar pirmo, otro vai trešo reizi – katra diena ir iespēja sākt no jauna.
Lai Tev izdodas!
Piesakies konsultācijai