Pie dabīgi skaista smaida ‒ ar estētiskās protezēšanas palīdzību?
Piesakies konsultācijaiTev noteikti nav svešs šis teiciens ‒ Tavs smaids ir Tava skaistākā rota. Mūsdienās tas lielā mērā atbilst patiesībai, jo skaistam smaidam ir liela nozīme ne tikai laba pirmā iespaida radīšanā, bet arī komunikācijā ar cilvēkiem, kārotā darba iegūšanā, profesionālo pienākumu veikšanā, sekotāju pulcēšanā sociālo tīklu kontos un pat otrās pusītes atrašanā. Lai iegūtu skaistu smaidu, viens no biežāk izmantotajiem risinājumiem ir estētiskā protezēšana. Pateicoties tai, ir iespējams atjaunot vai uzlabot zobu dabīgo formu un krāsu, novērst spraugas starp zobiem, radīt estētisku rezultātu un ievērojami celt cilvēka pašapziņu un dzīves kvalitāti.
Šajā rakstā mūsu meistarīgais smaida eksperts ‒ sertificēts zobu protēzists Dr. Arnolds Bite (zobārstniecības klīnika “SIROWA Rīga”) ‒ dalīsies ar savām profesionālajām atziņām, atklās estētiskās protezēšanas darba nianses un, iespējams, arī savu skaista smaida radīšanas veiksmes formulu.
Ko par mums liecina mūsu zobi?
Dr. Arnolds Bite: “Parasti pilnīgs, mirdzošs un kopts zobu skats asociējas ar labu veselību un labklājību. Savukārt nodrupušus, pleķainainus un nekoptus zobus saistām ar noteiktām sociālām identitātēm un neveselīgu dzīvesveidu, piemēram, smēķēšanu, kas zobus padara dzeltenus. Rūpes par zobu estētiku ir viens no veidiem, kā mēs nodrošinām patīkamu komunikāciju ar citiem un radām reprezentablu iespaidu par sevi.
Zobi ir vēl viena sociālā “āda”, tāpēc nepieciešamība saglabāt baltus zobus var šķist kā morāls imperatīvs un pat radīt psiholoģisku spiedienu. Diemžēl mēs nevaram ignorēt zobu aprūpes pieejamību un aktuālās tendences sabiedrībā – tās nereti nostiprina aplamus priekšstatus par to, kas ir pilnvērtīgs smaids. Manuprāt, daudz būtiskāk ir rūpēties par smaida veselību un to, kā pats zobu īpašnieks vai īpašniece jūtas.”
Kam var palīdzēt estētiskā protezēšana?
Dr. Arnolds Bite: “Smaida uzlabošanu var veikt ar dažādām izmaiņām morfoloģijā jeb formveidē, kontūrā un krāsā. Senākos laikos smaida uzlabošanas procedūrās tika iekļautas tādas invazīvas manipulācijas kā pilnie kroņi, savukārt mūsdienās popularitāti iegūst tieši minimāli invazīvas un dabīgas estētikas virzienā orientētas metodes. Pirmais solis smaida uzlabošanā ir izprast, vai ir nepieciešamība uzlabot tikai krāsu vai arī zobu formu. Ja gribas tikai uzlabot krāsu, daļai cilvēku var palīdzēt balināšana, bet šai metodei ir savas robežas un krāsu izmaiņas lielākoties ir tikai nelielas. Dažkārt pietiek ar nelielām zobu formas korekcijām ‒ pieslīpējot stūrus, pamainot formu un noņemot no zoba nelielu audu slāni.
Cilvēkiem ar augstām estētikas prasībām nereti visatbilstošākie ir mikrovenīri, kurus mēdz saukt par non-prep venīriem jeb luminīriem, un venīri kā pastāvīgs un ilgmūžīgs estētikas problēmu risinājums, kas paveic to, ko nevar balināšana, mikroabrāzija, konturēšana un daudzas citas tehnikas. Instagram bildītēs, filmās un populārajā kultūrā bieži redzam perfektus, mirdzošus, taisnus baltus zobus, un pastāv diezgan liela varbūtība, ka tie ir veidoti no porcelāna plāksnītēm.”
Lasi arī par porcelāna plāksnīšu plusiem un mīnusiem ŠEIT!
Kāds ir smaida uzlabošanas process pie Dr. Arnolda Bites?
“Pacientam atrodoties mana kabinetā krēslā, aptuveni 30 minūšu laikā es varu grafiski uzzīmēt viņam atbilstošu perfekta smaida skici. Dizaina izstrādes process ir līdzīgs mākslas darba radīšanai – liela daļa no uzvaras te slēpjas vīzijā un stratēģijā. Jo efektīvākas un pārdomātākas tās ir, jo labāki un drīzāki būs rezultāti. Tajā brīdī, kad ir noteikts mērķis, tiek uzsākts darbs. Nav noslēpums, ka labākos rezultātus rada labākie speciālisti, tāpēc es procesā iesaistu sertificētus periodontologus, mutes, sejas un žokļu ķirurgus un endodontus. Kad speciālisti ir pabeiguši darbu, man paliek pēdējais pieskāriens ‒ piepulēju, slīpēju un formēju zobu (visbiežāk mazāk nekā 0,6 mm – plānāk nekā nags) un sūtu nepieciešamo informāciju keramiķim uz laboratoriju, lai viņš var ķerties pie porcelāna zobu plāksnīšu vai kroņu veidošanas."
Skaistums slēpjas dabīgumā, bet rezultāts ‒ profesionalitātē!
Dr. Arnolds Bite: “Katram pacientam vienmēr saku: skaisti zobi ir tie, par kuriem nevar īsti pateikt, ka tie nav cilvēka īstie zobi. Tiem vajadzētu izskatīties dabīgi – ar naturālu formu, mikroreljefu un tekstūru. Ja darbs padarīts slikti, ir viegli pamanīt, ka zobi nav dabīgi. Tie var arī nepiestāvēt sejai un dažkārt pat izmainīt īpašnieka vai īpašnieces runu un tās īpatnības.
Laikam ejot – un labi, ka tā, – sintētiskais, nedabīgais un bieži arī īslaicīgais tiek izstumts no mūsu skaistuma izpratnes. Ir pagājis laiks, kad modē bija izlietnes baltais, un modeles, aktieri un influenceri, kuri ir skaistuma etaloni miljoniem cilvēku, mūsdienās lepojas ar skaistiem, gaišiem un dabīgiem zobiem. Mēs atgriežamies pie dabas, kura rada visdziļāko un patiesāko skaistumu. Lai speciālists savu darbu paveiktu nevainojami, tas, protams, vienlaikus prasa daudzkārt sarežģītāku pieeju un zināšanu kopumu.
Allaž esmu novērtējis teicienu, ka profesionalitāte ir tik augsta, cik labs ir pēdējais darbs. Tāpēc es personīgi katram pacientam pievēršu nedalītu uzmanību, nebaidoties no virsstundām, atkārtotiem braucieniem uz laboratoriju un smaida dizaina izstrādes ilgi pēc darba laika beigām. Atšķirība starp labu un izcilu rezultātu nereti ir papildu stundu darbs un pūles, bet beigās visas grūtības atsver restaurētais smaids, tā skaistums un kā ārsta, tā arī pacienta gandarījums par rezultātu.”
Dr. Arnolds Bite, sertificēts zobu protēzists (SIROWA Rīga)
Ja šis raksts Tevi iedvesmoja un vēlies uzzināt vairāk par sev visvairāk piemērotajiem estētiskās zobārstniecības risinājumiem, dodies uz konsultāciju pie zobārsta. Savu smaida ekspertu vari atrast TE!
Piesakies konsultācijai