Zobi

Elektrisko zobu birstu ceļvedis: ko izvēlēties efektīvākai cīņai ar mutes mikrobiem

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Pirmās elektriskās zobu birstes ideju autors un radītājs bija Šveices ārsts Filips Vūgs. Kā pilnvērtīgu produktu to sāka lietot 1950-tajos gados, pieslēdzot pie sprieguma. Protams, gadu laikā parādījušies vēl desmitiem citu zīmolu, kas ražo un tirgo gandrīz vienādus produktus. Tomēr nemaz tik līdzīgi tie nav, un ir lietas, kuras tev būtu vērts uzzināt pirms savas personīgās elektriskās birstes iegādes. (1)

Elektriskajām zobu birstēm ir dažādi papildu efekti - zobu baltināšana, smaganu kopšana, vairāki režīmi, kas dod iespēju kontrolēt tīrīšanas procesu - arī šie kritēriji ietekmē birstes cenu:

  1. Zobu baltināšana
  2. Vairāki režīmi: tīrīšana, smaganu kopšana, pulēšana, jutīgu zobu tīrīšana
  3. Atsevišķām birstēm ir spiediena sensors, kas brīdina, ja izdarāt pārāk lielu spiedienu, lai saudzētu smaganas.

Elektrisko birstīšu cenu nosaka tieši rotējošais vai soniskais vibrācijas mehānisms, zīmols un pati izgatavošanas tehnoloģija, uzlādēšanas un glabāšanas iespējas un citi faktori. Soniskās birstītes būs dārgākas, taču efektīvākas un drošākas tavām smaganām nekā rotējošās. Ja apsver elektriskās zobu birstes iegādi, tad galvenais faktors, kam ir jāpievērš uzmanība, ir kustības veids – rotējošs vai sonisks.

Elektriskā zobu birste ar rotējošām kustībām

Šīs birstes paredzētas, lai imitētu roku kustības, kas nozīmē, ka tavs darbs zobu mazgāšanas brīdī tiek atvieglots. Šai zobu birstei sariņi spēj darboties līdz pat 7000 kustībām minūtē, un tas ir kaut kas, ko ar parasto birstīti diez vai panāksi. Šīs birstes ieteicamas cilvēkiem, kuriem biežāk veidojas zobakmens, aplikums, viskozas, biezas siekalas, kariess, smaganu iekaisumi. (1) Protams, arī cilvēkiem ar roku kustību traucējumiem šī būs laba izvēle.  Tomēr rotējošas kustības veido berzi pret virsmu. Ilgstoši lietojot rotējošā principa elektrisko birsti, pacienti var saskarties ar smaganu atkāpšanos, ja neievēro pareizu tīrīšanas tehniku.

Soniskā zobu birste

Paši labākie produkti no šīs grupas minūtē spēj izpildīt pat līdz 30 000 kustībām. Ne velti tās tiek uzskatītas par labāko veidu, kā noņemt aplikumu un saglabāt pēc iespējas tīrākus zobus. Soniskās kustības nevis berzē virsmu, bet atgrūž aplikumu no zobu virsmas, to atšķeļot ar mikrovibrāciju. Tās tīrīšanas tehnikas pamatā ir tādas pašas kustības kā parastajai manuālajai birstei. Soniskās birstes būs dārgākas, taču efektīvākas un drošākas tavām smaganām nekā rotējošās. (2)

Elektriskās birstes ar sensoru

To rokturos atrodas īpaši spiediena sensoru komponenti, kas sāk dot signālus brīžos, kad zobi tiek tīrīti pārāk spēcīgi. Citas zobu birstes uzreiz samazina rotācijas ātrumu. Dārgākie sensoru modeļi ir aprīkoti ar iespēju sekot līdzi savai mutes higiēnai. Ierīci iespējams sinhronizēt ar savu tālruni, izmantojot īpašu aplikāciju, kurā pēc tam var iegūt informāciju par to, cik labi zobi ir iztīrīti, kāds bijis kopšanas laiks un pat spiediens. (3;4)

Tomēr, lai arī kādi priekšstati nebūtu par birstes izvēli, zobu higiēnisti uzskata, ka galvenais faktors veseliem zobiem un smaganām ir tieši pareiza zobu tīrīšanas tehnika un regularitāte, nevis elektriska vai parasta birstīte. 

Piesakies konsultācijai

Citi raksti