Zobu implanti

Kāpēc izvēlēties zobu implantus

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Zobu implanti ir viens no mūsdienu zobārstniecības lielākajiem sasniegumiem – dabīgās zobu saknes aizstājēji, uz kuriem tiek balstīti mākslīgo zobu kroņi. Implantus visbiežāk gatavo no ķirurģiskā titāna biosaderīga materiāla, kuru pieņem cilvēka organisms. Tie izskatās, funkcionē un rada tādas pašas sajūtas kā īstie zobi, piešķirot smaidam pārliecību un dabiskumu. 

Šajā rakstā atklāsim Tev vairāk par šīm un citām zobu implantu priekšrocībām un pastāstīsim, kāpēc implanti ir labākā izvēle zaudētu zobu atjaunošanai!

Zaudējot vienu zobu, līdz šim populārākie zobu aizstāšanas veidi bija zobu protēzes vai tilti (konstrukcijas, kas sastāv no viena vai vairākiem mākslīgiem zobiem, kuri piestiprināti vai balstīti pie blakus stāvošiem dabīgiem zobiem, tos noslīpējot vai fiksējot ar skavām). Savukārt vairāku zaudētu zobu gadījumā kā visvairāk piemērotais risinājums tika izmantota daļēji izņemamā protēze.

Kāpēc mūsu smaida eksperti atzīst zobu implantus par labāko izvēli zaudētu zobu aizvietošanai?

1. Zobu implanti palīdz saglabāt veselos zobus

Tā kā tiltu nepieciešams nofiksēt un balstīt mutē, šis risinājums paredz noslīpēt veselos blakus zobus, uz kuriem balstīsies tilts, attiecīgi samazinot to audu daudzumu. Šādus zobus pēc ēšanas ir diezgan apgrūtinoši kopt, un tie biežāk bojājas. Rezultātā tiltu nereti nākas mainīt vai pārtaisīt, katru reizi atkal apslīpējot balsta zobus. Ja tas jādara ik pēc 10‒15 gadiem, dzīves laikā no balsta zobiem var nekas nepalikt pāri. Neizklausās ilgtspējīgi un zobiem saudzīgi, vai ne?

Par laimi, zobu implantu gadījumā NAV nepieciešams noslīpēt citus veselos zobus mutē, un implantu ievietošana ir diezgan vienkārša: to parasti paveic vienas vizītes laikā. Vairāk par implantācijas procesu uzzināsi ŠEIT

2. Zobu implanti saglabā dabīgo žokļa kaula formu un apjomu

Kad žoklī kādu laiku nav zoba, žokļa kauls attiecīgajā vietā ir bez slodzes, t. i., netiek stimulēts un noslogots, kas veicina kaulaudu samazināšanos, atrofēšanos un ne tikai. Stāsta Dr. Daniels Kūms, Stomatoloģijas institūta Zobu protezēšanas klīnikas zobu protēzists: 

“Zaudējot zobu, izrautā zoba rajonā notiek žokļa kaula audu un mīksto audu (smaganu) apjoma un blīvuma samazināšanās. Ilgstoši neaizvietojot zaudētu zobu, ir risks, ka blakus esošie zobi var migrēt uz tukšo vietu, tiecoties pēc sakodiena. Visbiežāk tas notiek, aizmugurējam zobam sagāžoties uz priekšu un izveidojot grūti tīrāmu smaganas kabatu. Arī pretējā žokļa zobs, zaudējot kontaktu sakodienā, var izbīdīties uz augšu, nākotnē apgrūtinot (paildzinot un sadārdzinot) zaudētā zoba aizvietošanas iespējas.”

Tilts šos riskus nemazina un nenovērš, un tāpat ir arī ar protēzēm ‒ tās ar laiku maina savu formu, jo žoklī turpinās kaulaudu zudums. Šī kaulaudu samazināšanās var pat radīt vizuālas izmaiņas sejā, liekot tai izskatīties vecākai, palielinot grumbu skaitu un veicinot ādas nokarāšanos.

Zobu implanti darbojas tieši pretēji ‒ aizstāj trūkstošās zobu saknes funkciju, saglabā slodzi uz žokļa kaulu un nodrošina blakus esošo zobu stabilitāti, būtiski ietekmējot mutes dobuma veselību un gādājot par Tava izskata estētiku.

3. Zobu implanti nerada svešķermeņa sajūtu mutē

Zobu implanti kļūst par daļu to nēsātāja, pilnībā liekot par tiem aizmirst un neapgrūtinot ikdienu. Uz zobu implantiem balstīti zobu kroņi saglabā dabīgu sajūtu mutē un netraucē košļāšanas procesam. 

4. Zobu implanti vizuāli izskatās lieliski

Uz implanta balstīta zoba restaurācija harmoniski un dabiski iegulst zobu rindā un vizuāli un funkcionāli neatšķiras no dabīgajiem zobiem. Tā izskatās tik nevainojami, ka pat pacienti reti spēj atšķirt zobu, kurš balstīts uz zobu implanta, no dabīgā zoba! Protēžu nēsātāji bieži atzīst, ka runājot vai smejoties uztraucas par savu protēžu kustēšanos. Ar implantiem Tev par to nebūs jāuztraucas ‒ tie nepārvietosies, un Tu varēsi pavadīt savu dienu ar pilnīgu pārliecību par savu smaidu.

5. Zobu implanti atvieglo ēšanas funkciju

Gan protēzes, gan tilti mutē var sagādāt grūtības vai neērtības, piemēram, nokožot un košļājot cietu pārtiku, kas rada ēšanas paradumu izmaiņas. Ar zobu implantiem nepastāv gandrīz nekādu ierobežojumu (izņemot vien to dzīšanas laikā) ‒ Tu droši varēsi mieloties ar riekstiem vai dārzeņiem, baudīt labu steiku, našķoties ar konfektēm un pat košļāt košļājamo gumiju. 

6. Zobu implanti ir ilgtspējīgs un ieguldījumu vērts risinājums

Ja implants ievietots pareizi un tiek kopts saskaņā ar ārsta norādījumiem, iespēja, ka tas neieaugs, ir niecīga. Kā liecina dati, zobu implantiem salīdzinājumā ar citām zobārstniecības manipulācijām ir viens no augstākajiem veiksmes rādītājiem ‒  pat 98% pacientu zobu implanti kalpo ilgtermiņā

Lai gan zobu implanti ir samērā dārga procedūra un var prasīt krietni lielākus ieguldījumus nekā citi zobu aizvietošanas risinājumi, izvēloties implantus, Tu ietaupīsi ilgtermiņā, jo tiem atšķirībā no tiltiem un protēzēm nebūs jāveic labojumi. Implanti būs vērtīga investīcija ne tikai Tava mutes dobuma, bet arī visa organisma veselībā, jo organisms, kā zināms, ir vienota sistēma. 

Svarīgi atcerēties ‒ zobu implanti var kalpot pat visu mūžu, bet ar nosacījumu, ka tie tiek aprūpēti tikpat cītīgi ka dabīgie zobi: tīri tos divas reizes dienā, diego zobstarpas un neizlaid regulārās vizītes pie zobārsta.

Ja esi izlēmis par labu implantam, noteikti izlasi, kas Tev jāņem vērā, lai zoba implantācija būtu veiksmīga, izvēlies savu speciālistu mūsu ekspertu sarakstā un piesakies vizītei: https://www.smaidaeksperti.lv/eksperti.

Mēs tev palīdzēsim atgūt skaistu smaidu un pašpārliecību!

Piesakies konsultācijai

Citi raksti