Atspēkojam mītus par zobu implantiem
Piesakies konsultācijaiJa Tu apsver domu par zoba implantu viena vai vairāku iztrūkstošu zobu aizvietošanai, visticamāk, jau esi saskāries ar dažādiem mītiem un puspatiesībām par un ap šo procedūru. Lai kliedētu Tavas šaubas un parādītu, kāpēc zobu implanti ir drošākais un piemērotākais risinājums smaida atjaunošanai, šajā rakstā mēs atspēkosim zināmākos mītus par zobu implantiem.
#1. mīts – zobu implanta ievietošana ir riskanta un var radīt sarežģījumus
Patiesība → Zobu implantus izmanto jau vairāk nekā 50 gadu, un tie ir uzskatāmi par labāko un drošāko veidu viena vai vairāku zaudētu zobu aizvietošanai. Zobu implantus gatavo no titāna – biosaderīga materiāla, kuru pieņem cilvēka organisms. Pacientiem, kam ir laba mutes dobuma higiēna un viņi ir bez nopietniem riska faktoriem, piemēram, cukura diabēts, implanta veiksmīgas sadzīšanas rādītāji ir tuvu 100%. Tā kā implantoloģija, tāpat kā jebkura cita zobārstniecības nozare. Tā kā implantoloģija, tāpat kā jebkura cita zobārstniecības nozare, nemitīgi attīstās, mūsdienās ievietot implantu iespējams gandrīz jebkuram pacientam, iepriekš veicot rūpīgu izmeklēšanu un nepieciešamības gadījumā novēršot iespējamos riskus.
Ievērojot visus nosacījumus, Tev nebūs jābaidās no iespējamiem sarežģījumiem, tostarp zobu implanta izkrišanas. Vairāk par to, kas nepieciešams veiksmīgai implantācijai, uzzināsi TE!
#2. mīts – zobu implanta ievietošana ir sāpīga
Patiesība → Daudzi cilvēki izvairās no pienācīgas zobu aprūpes un mutes dobuma problēmu risināšanas, baidoties no iespējamām sāpēm. Implanta ievietošanas process ir pilnībā nesāpīgs – tas norit vietējā vai vispārējā anestēzijā, speciālistam rūpīgi sekojot līdzi pacienta labsajūtai un stāvoklim. Vienīgais, ko pacients varētu sajust, ir neliels spiediens vai vibrācija paša implanta ievietošanas laikā. Savukārt diskomforta sajūtu (sāpes, piepampums), kas iespējama atlabšanas posmā, var novērst ar medikamentiem.
#3. mīts – zobu implanti ir viegli pamanāmi
Patiesība → Mūsdienās zobu implantus nav iespējams atšķirt no īstajiem zobiem, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām un mākslīgo zobu kronīšu gatavošanā izmantotajiem augstvērtīgajiem materiāliem. Pareizi ievietots zobu implants un kvalitatīvi veikta zobu protezēšana nodrošina augstu estētiku un funkcionalitāti, kas ir identiska dabīgajam zobam – neviens nesaredzēs atšķirību, ja vien pats neizlemsi par to pastāstīt.
#4. mīts – zobu implantāciju var veikt jebkurš zobārsts
Patiesība → Lai gan teorētiski jebkurš zobārsts var veikt šo procedūru, labākā iespējamā rezultāta nodrošināšanai ieteicams izvēlēties pieredzējušu un prasmīgu zobārstu, kas ikdienā strādā tieši ar zobu implantiem.
#5. mīts – par vecu zobu implantam?
Patiesība → Nē, vecums nav šķērslis zoba implanta ievietošanai! Pirms implantācijas zobārsts izvērtē tādus kritērijus kā pacienta mutes dobuma veselības stāvokli, žokļa kaula apjomu un blīvumu, hronisku slimību neesamību un mutes dobuma higiēnu, par vecumu domājot vien gadījumos, kad pacients ir gados jauns. Tā kā bērna un pusaudža posmā aktīvi turpinās žokļa kaula un zobu augšana, piena zobi mainās uz īstajiem zobiem, ievietot zoba implantu šajā vecumā nav lietderīgi, jo tas var nobīdīties, radot vēlākas problēmas, piemēram, sakodiena izmaiņas vai pat zoba implanta maiņu.
Tātad – ja Tev ir vismaz 18 gadu un noslēdzies žokļa kaulu un zobu veidošanās process, zobu implants būs Tev piemērots risinājums iztrūkstošu zobu aizvietošanai.
#6. mīts – skaisti zobi - čiks, un viss gatavs!
Patiesība → Pacienti nereti domā, ka jaunu zobu iegūs vienas vizītes laikā. Kad veikti nepieciešamie izmeklējumi un sagatavošanās darbi, zoba implanta ievietošanas process patiesi neaizņem daudz laika – vien 30–60 minūtes –, tomēr pēc ievietošanas tam jāieintegrējas žokļa kaulā, kas notiek vidēji 4 mēnešu laikā (augšžoklī pēc 4–6 mēnešiem, bet apakšžoklī pēc 2–4 mēnešiem). Kamēr notiek implanta dzīšana, uz tā tiek uzlikts pagaidu kronis, ko nomaina pret pastāvīgo kroni, kad implants veiksmīgi ieaudzis.
Labākā rezultāta iegūšanai ir nepieciešams laiks, bet mēs apsolām – tas ir tā vērts!
#7. Mīts – zobu implanti ir pārāk dārgi
Patiesība → Lai gan citi iztrūkstošu zobu aizvietošanas risinājumi sākotnēji var izmaksāt mazāk, zobu implanti ilgtermiņā ir izdevīgāki – tie nenolietojas un, pienācīgi aprūpēti, var kalpot pat visu mūžu, bet izņemamās zobu protēzes jāmaina vidēji ik pēc 5–7 gadiem.
Ņem vērā – jo ātrāk sāksi risināt zaudēta zoba problēmu, jo vairāk laika un līdzekļu ietaupīsi. Atliekot to uz vēlāku, bieži vien nākas risināt vairākas papildu problēmas, piemēram, blakus zobu migrāciju, kaula un mīksto audu (smaganu) apjoma samazināšanos.
#8. Mīts – zobu implantu kopšana ir sarežģīta
Patiesība → Implantu aprūpe un kopšana NAV sarežģīta un ir tāda pati kā īstajiem zobiem. Galvenais nosacījums ir pareiza mutes dobuma higiēna – tīri zobus ar zobu birsti un zobu diegu divas reizes dienā, īpašu uzmanību pievēršot vietām ap smaganām, kā arī zobu starpām, kur uzkrājas pārtika.
Protams, nepieciešami arī regulāri zobu higiēnista un zobārsta apmeklējumi, lai profesionāli parūpētos par mutes dobuma higiēnu, veiktu zobu implantu kontroli un savlaicīgi pamanītu un novērstu potenciālos sarežģījumus.
Vairāk par mutes dobuma kopšanu, ja mutē ir zobu implanti, uzzināsi TE.
#9. Mīts – zobu implanti liek mainīt ēšanas paradumus
Patiesība → Vienīgie ierobežojumi, kas attiecināmi uz ēšanas paradumiem, ir jāievēro uzreiz pēc zobu implanta ievietošanas, lai netraumētu smaganu audus ap brūci un veicinātu tās dzīšanu. Pēc implanta veiksmīgas integrācijas Tu drīksti bez bažām lietot uzturā savus mīļākos ēdienus un pat košļāt košļājamo gumiju.
Uztura ieteikumus pirmajām nedēļām pēc zobu implantācijas Tu atradīsi TE.
Ja Tavas šaubas ir kliedētas un esi izlēmis par labu zobu implantācijai, mūsu profesionālie smaida eksperti ar prieku palīdzēs atjaunot Tavu smaidu un pašpārliecību. Izvēlies savējo www.smaidaeksperti.lv/eksperti!
Piesakies konsultācijai