Zobi

8 lieliskas lietotnes, kas padarīs zobu tīrīšanu aizraujošu

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Lietotņu izmantošana ir ļoti praktisks veids, kā lielu daļu ikdienas paradumu patiešām paveikt un atcerēties. Pāris klikšķu telefonā, un Tu esi atzīmējis sev svarīgo, piefiksējis nepieciešamo, kas jāiegādājas veikalā, vai samaksājis rēķinus un paveicis citas sev būtiskas lietas. Tieši tāpat ir daudz dažādu zobu tīrīšanas lietotņu, kas patiešām palīdz koncentrēties pareizai zobu kopšanai, atgādina par zobārsta vai higiēnista savlaicīgu apmeklējumu, turklāt, ja ģimenē ir bērni, tad kāda no šīm lietotnēm būs patiesi noderīga un zobu tīrīšana kopā bez raizēm jautra!

Pavisam noteikti bērni ir tie, kas itin nemaz nespēj 2 minūtes koncentrēties zobu tīrīšanai un bieži vien to dara vien krietni mazāku laiku, kas itin nemaz nav efektīva zobu tīrīšana un agrīni var izraisīt kariesu vai smaganu slimības. Bērniem, kuriem nepatīk tīrīt zobus, šī dienas rutīna ir varens pārbaudījums, un lielākoties vecāki cīnās, lai mazie baltie zobiņi būtu kārtīgi iztīrīti un pasargāti. 

Mutes higiēna bērniem ir tikpat svarīga kā pieaugušajiem, lai novērstu kariesu, zobu bojāšanos un aizsargātu smaganas. Zobu bojājumi un kariess bērniem ir ļoti bieži tieši nepareizas kopšanas dēļ – teju pusei bērnu vecumā no 6 līdz 8 gadiem ir bijis vismaz viens bojāts zobs, kas ir jāizrauj.

Lai gan līdz 7 gadu vecumam liela daļa bērnu jau var iztīrīt zobus bez vecāku palīdzības, tas nenozīmē, ka nevar jau daudz agrāk ieviest veselīgus zobu kopšanas ieradumus. Jaunākiem bērniem pavisam noteikti ir nepieciešama papildu palīdzība, lai viņi pareizi tīrītu zobus, un lietoņu izmantošana ir lielisks veids, kā ieinteresēt viņus tīrīt zobus un izveidot veselīgu ieradumu gan vakarā pirms miega, gan no rīta.

Ja arī Tu esi to vecāku pulciņā, kam mazais itin nemaz nespēj divas minūtes kārtīgi iztīrīt zobiņus un arī neļauj Tev palīdzēt viņam – kā tad panākt, lai bērns pietiekami ilgi tīra zobus un viņam tas patiešām patīk?

Ir daudz dažādu knifu, kā padarīt zobu tīrīšanu jautrāku, piemēram, jautras zobu birstes un garšīgas zobu pastas izvēle, īpašas mūzikas atskaņošana vai dažādas spēles. Taču, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, tagad ir pieejamas vairākas bērnu zobu tīrīšanas lietotnes un resursi, kas palīdz padarīt zobu tīrīšanu vēl aizraujošāku.

Lūk, labākās zobu tīrīšanas lietotnes, kas palīdzēs visai ģimenei zobu kopšanas ceļā! 

Brush DJ App – motivējoša zobu tīrīšanas lietotne

Vienreizīga bezmaksas lietotne, kas motivē lietotāju efektīvai ikdienas zobu tīrīšanas rutīnai. To ir izveidojuši zobārsti, un tā ir piemērota ikvienam, kas vēlas uzlabot savu mutes veselību. Šī lietotne patīk gan pieaugušajiem, jo atgādina par profilaktisko vizīti pie zobārsta vai higiēnista, gan arī bērniem, jo zobu tīrīšana ir jautra – 2 minūtes skan īpaši izvēlēta mūzika, kas papildina zobu tīrīšanu ar jautru, ritmisku dejošanu.

Brush Teeth Reminder – veselīgs smaids ar ikdienas personīgo zobu tīrīšanas palīgu

Nenoliedzami – veselīgs smaids sākas neatlaidīgā ikdiena rutīnā. Lieliska lietotne, kas konkrētos laikos (Tev pašam iestatītos) atgādinās par zobu tīrīšanu. Bet vai mēs tiešām zobus tīrām divas minūtes no rīta un vakarā? Lietotne ļaus uzņemt laiku un paziņos, kad divas minūtes pagājušas, piefiksēs zobu tīrīšanas reizi, tā veidojot nedēļas statistiku. Un vēl – iepriecinās ar kādu smaidu raisošu citātu, skaistai dienai, piemēram, izmanto savu smaidu, lai mainītu pasauli!

Chompers – podkāsts, kurā atskaņo stāstus par zobu tīrīšanu un dažādus interesantus faktus

Lielisks podkāsts ģimenēm ar bērniem, lai padarītu rīta un vakara zobu tīrīšanas rutīnu pavisam vieglu! Ja Tavs bērns pārzina angļu valodu vai apgūst to, klausoties podkāstu, var tīrīt zobus un atbildēt uz ļoti interesantiem jautājumiem, dzirdēt smieklīgus faktus, jautrus stāstiņus, minēt mīklas un smieties par jokiem. Meklē spotify - Chompers, un tīriet zobus daudz aizraujošāk! (https://open.spotify.com/show/21ASCcEXgUlbFSmoqjroZm )

Chomper Chums App – iemācīs bērnus pareizi tīrīt zobus 

Forša zobu tīrīšanas lietotne bērniem, kas jau no mazotnes ļauj saprast, ka zobu tīrīšanas paradumi ir ļoti svarīgi. Lietotnē izmanto trīs krāsainus dzīvnieku tēlus, kas mācīs bērnus  tīrīt zobus, – lauva, zirgs un aligators. Spēlē, lai iegūtu punktus, noteiktu laiku jātīra dzīvniekiem zobi, apgūstot, kur pašam ir kārtīgi jātīra zobi. Tāpat lietotnē bērni var uzzināt dažādus veselīga uztura padomus.

Tiny Dentist – kliedēs bailes no zobārsta 

Ļoti noderīga lietotne pirms bērna došanās pie zobārsta, ja viņam no tā ir bail. Viņš pats var kļūt par zobārstu un iepazīt visus instrumentus, ar ko ikdienā stādā zobārsti, mazinot bailes no tiem, kad jau sēdēs zobārsta krēslā. Šī lietotne iepazīstina bērnu ar aizraujošo zobārsta profesiju un to, cik tas patiesībā ir interesanti un nav nemaz biedējoši.

Brush Teeth with The Wiggles – lieliski video un balvas par iztīrītiem zobiņiem

Speciālisti saka, ka šī ir viena no labākajām zobu tīrīšanas lietotnēm mazākiem bērniņiem. Tajā redzamie video atspoguļo, kā citi bērni tīra zobus kopā ar Wiggles varoņiem, lai mudinātu arī Tavu bērnu tīrīt zobus un nepiemirst par to. Skaties video, uzliec taimeri, tīri zobus un saņem balvas. Lietotnē iespējams pievienot vairākus bērnus, lai ikviens ģimenē varētu nopelnīt savu balvu!

Brusheez The Little Monsters Toothbrush Timer – dejo un tīri zobiņus kopā ar savu briesmonīti

Ja ir grūtības ar mazo sarunāt tīrīt zobiņus, tad šī lietotne var būt varens palīgs! Bērns var pats izveidot savu mazo briesmonīti, pielāgojot tam īpašus zobiņus, uzvilkt katru vakaru pidžamu un iztīrīt zobiņus. Ar ko šī lietotne īpaši atšķiras – kad Tavam bērnam izkrīt piena zobs, viņš arī savam draudziņam var ieslēgt vai izslēgt atsevišķus zobus, lai abiem zobiņi būtu vienādi. Katru rītu un vakaru bērniņš skatās uz savu briesmonīti, atdarina to, tīrot zobiņus mūzikas pavadībā. Šī lietotne ir brīnišķīgs rīks, lai zobu tīrīšanu padarītu par jauku un aizraujošu rituālu visai ģimenei.

Dental Coach White smile and healthy teeth – viegls veids, kā sekot savai zobu tīrīšanas rutīnai un uzlabot to

Lieliska lietotne pieaugušajiem un arī jauniešiem, lai veiksmīgi sekotu savai ikdienas zobu tīrīšanas rutīnai. Piefiksē datus, uzliec personalizētus atgādinājumus, kad jāķeras pie zobu tīrīšanas, laika atskaitē seko līdzi, kuru zobu pusi tīri atbilstoši laikam, atzīmē zobu tīrīšanas paradumus katru dienu, piemēram, iztīrīti zobi no rīta ar zobu birsti, ar zobu diegu; nomazgāta mēle; izmantots mutes skalojamais līdzeklis. Ļoti pārskatāma un ērti lietojama, tā palīdzēs uzlabot mutes higiēnu un zobu veselību!

Izvelies sev atbilstošāko lietotni un veido zobu tīrīšanas paradumus tā, lai Tavs zobārsts var lepoties ar Tavu un Tavu bērnu zobu un mutes veselību. Ja Tev vēl nav sava īpašā smaida eksperta, ar kuru kopā iegūt sapņu smaidu, tad spied te – pieteikties konsultācijai

Piesakies konsultācijai

Citi raksti