Zobu implanti

5 lietas, kas tev jāzina par zobu implantiem

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

1. Kas ir zobu implanti.

Zobu implants ir mākslīga zoba sakne, kas izgatavota no ķirurģiskā titāna, aizvieto zaudētā zoba sakni. Implants ir izveidots tā, lai tas ātri nofiksētos un pilnībā integrētos žokļa kaulā.  Titāns ir pārbaudīts un izturīgs medicīnā pārbaudīts materiāls, kā arī vienīgais biosaderīgais materiāls, kuru pieņem cilvēka organisms. Implantam jeb zoba mākslīgajai saknei ir unikāla mikrostruktūrēta virsma, kas paātrina un sekmē kaula dzīšanas procesu. Zobu implants  ir dabīgās zoba saknes aizstājējs - tas imitē zoba saknes formu uz kura tiek balstīts mākslīgā zoba kronis. Jūs atgūsiet drosmi smaidīt, ēst, dzert un būt pašpārliecinātam! Der zināt, ka ar implantiem iespējams aizvietot gan vienu iztrūkstošu zobu, gan veselu zobu rindu (1).  

2. Zobu implantu ievietošana

Pirms ievietojat implantu, Jūsu zobārsts veiks pilnu mīksto un cieto audu diagnostiku, un informēs par ārstēšanas gaitu, iespējām un izmaksām.

Ja vēlāties aizvietot iztrūkstošu zobu/zobus ar implantu, tad āsrstēšana norisinās 3 posmos: implanta ievietošana - šo veic zobu implantologs, mutes, sejas vai žokļu ķirurgs; smaganas formēšana - arī veic ķirurgs; zobu protezēšana - jaunā zoba kroņa izgatavošana - šo etapu veic zobārts - protēzists sadarbībā ar zobu tehnisko laboratoriju.

Zoba implants - saknes daļa, tiek ievietots vienas vizītes laikā. Procedūra aizņem 30-60 minūtes. Pirms zoba implanta ievietošanas, zobārsts sagatavo implanta vietu, veicot mazu iegriezumu smaganā, caur kuru arī ievieto implantu. Vietējā anestēzija novērš jebkādas sāpes, varbūt sajutīsiet vibrāciju, vieglu spiedienu, bet ne sāpes implanta ievietošanas brīdī. Implants tiek ievietots žokļa kaulā, tas saaug kopā ar kaulu, pēc tam uz mākslīgās zoba saknes tiek balstīts jaunais zobs jeb redzamā zoba daļa - zoba kronis (2)


3. Zobu implantu kopšana.

Zobu implantu stāvoklim ir regulāri jāseko līdzi un par tiem ir jārūpējas. Zobus no implantiem atšķir tikai tas, ka tie nav īstie patstāvīgie zobi. Un tomēr tiem ir nepieciešama tieši tāda pati aprūpe un kopšana kā īstajiem zobiem. Regulāri ir nepieciešams doties pie  zobārsta veikt pārbaudes, veikt regulāru zobu higiēnu gan mājās, gan apmeklējot zobu higiēnistu, lai pareizas kopšanas un aprūpes gadījumā tie kalpotu visu dzīvi. Zobu implanti ir veidoti tā, lai tie izskatītos, sniegtu sajūtas un pielāgotos žoklim kā jūsu dabīgie zobi. Jūs pat varat aizmirst, ka jums ir veikta zobu implantācija. Zoba zaudēšana var ietekmēt cilvēka pašapziņu. Bet ar zobu implantiem jūs varat dzīvot tieši kā pirms tam, kad zaudējāt zobu, atgūstot pārliecību runājot, smaidot, ēdot. Zobu implanti ir identiski Jūsu zobiem - neviens nevarēs pateikt atšķirību, ka jums ir implants, ja vien pats neizlemsiet par to pastāstīt!

4. Dzīšanas process

Augšžoklī implants integrējas jeb ieaug žokļa kaulā 4-8 mēnešus, bet apakšžoklī 2-6 mēnešus. Jebkurā gadījumā jūsu ārsts jums individuāli noteiks integrācijas laiku. Kad implants būs integrējies, zobārsts ievietos implantā elementu, kas palīdzēs smaganām ieņemt pareizo formu. Šajā posmā ārsts noņem nospiedumu, kas ir nepieciešams jaunā zoba kroņa izveidei. Nākamajā posmā tiek pielaikots zoba kronis, precīzi pārbaudīta un saskaņota jaunā zoba krāsa. Kad viss ir pārbaudīts un saskaņots, zoba kroni piestiprina pie implanta. Visas procedūras ir pabeigtas, un jūs varat atkal justies pārliecināts par sevi un turpināt smaidīt (3).

5. Implanti var palīdzēt aizsargāt veselos zobus.

Zaudējot zobu, viens no vispopulārākajiem zobu aizstāšanas veidiem līdz šim bija zobu protēzes - “tilts”, kas ir konstrukcija, kura sastāv no viena vai vairākiem mākslīgiem zobiem, kuri ir piestiprināti (balstīti) pie blakus stāvošiem dabīgiem zobiem ar fiksācijas elementu palīdzību (kroņiem, inlejiem u.c.) (4)










Piesakies konsultācijai

Citi raksti