Zobi

Vasara – labākais laiks iegūt baltāku smaidu!

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Vai Tev jau ir plāni šai vasarai? Varbūt kāds sen gaidīts ceļojums? Iespējams, jādodas uz kāzām? Saules piepildītas dienas ir izcili piemērotas atpūtai pie jūras, pārgājieniem dabā vai laiskam brīdim kopā ar draugiem. Vasaras siltajos mēnešos, kad gribas paspēt un izbaudīt tik daudz, zobārsta apmeklējums visdrīzāk nav Tavā prioritāšu sarakstā. Tomēr šajā laikā mēs smaidām gan biežāk, gan platāk, jo pozitīvas emocijas virmo apkārt, tāpēc ir vērts padomāt par to, kāds ir Tavu zobu izskats un veselības stāvoklis. Vasara ir ideāli piemērots laiks, lai ar profesionālu zobu balināšanu iegūtu mirdzošu smaidu. 

Par to, kā pāris stundu laikā iegūt baltāku smaidu, izmantojot mūsdienu jaunākās tehnoloģijas, lasi rakstā! Tas tapis sadarbībā ar zobārstniecības klīnikas “SIROWA Rīga” higiēnisti Initu Čeiri.Vasaras mēdz būt piedzīvojumiem un svētkiem bagātas, un mirkļu tveršana fotogrāfijās kopā ar draugiem un mīļajiem cilvēkiem ir neatņemama to sastāvdaļa. Ir tik nepatīkama tā sajūta, kad Tu no tā centies izvairīties, jo apzinies, cik labi būs redzami nespodrie un jau iedzeltenie zobi. Baltāks smaids ne vien liks izskatīties labāk svētkos un fotogrāfijās, bet arī cels Tavu pašvērtējumu! Mēs dzīvojam laikmetā, kad nav jāsamierinās ar esošo zobu toni, mēs varam to mainīt uz sev vēlamo – ātri un vienkārši. Izmantojot jaunākās paaudzes profesionālo zobu balināšanas sistēmu, saudzīgā veidā nepilnu 2 stundu laikā ir iespējams smaidu padarīt pat par astoņiem toņiem gaišāku.

Dr. Inita Čeire

“Mūsdienu modernais dzīvesveids –  kafija pa ceļam, vīns vakaros, smēķēšana, pārtikas piedevas mūsu uzturā, medikamenti un uztura bagātinātāji – paātrina zobu krāsas maiņu. Pat ilgstoši lietota zobu pasta zaļā, brūnā, melnā, rozā krāsā iekrāsos zobus dzeltenīgus.”

Kā notiek zobu balināšanas procedūra?

Zobārstniecības klīnika “SIROWA Rīga” piedāvā profesionālo zobu balināšanas sistēmu “Philips ZOOM”. Šī balināšanas sistēma salīdzinājumā ar citām ir īpaši saudzīga un ievērojami samazina zobu jutības risku zobu balināšanas procedūras laikā un pēc tās. Pirms procedūras speciālists novērtē pacienta mutes dobuma veselības stāvokli. Procedūras laikā smaganas ir aizsegtas un uz zobiem uzklāts balinošs gels, kuru aktivizē  UV gaismas spektra lampa. Tā zobus nepakļauj karstuma ietekmei. Gela iedarbība ir vērsta uz zobu iekšējo struktūru, kas galvenokārt nosaka zobu toni.

Jāpiebilst, ka precīzi noteikt, kāda balināšanas pakāpe tiks sasniegta katrā indivuduālā gadījumā, nav iespējams. Jāņem vērā pacienta šābrīža zobu nokrāsa un iepriekš veiktās zobu manipulācijas, piemēram, kanālu tīrīšana, zobu traumas vai medikamentu lietošana, kas varētu veicināt zobu krāsas izmaiņas. Vienmēr pirms procedūras vērsieties pie sava zobārsta vai zobu higiēnista ar visiem neskaidrajiem jautājumiem!

Lai ilgtermiņā saglabātu un uzturētu zobu balināšanas efektu, jāņem vērā speciālistu dzīvesstila un diētas rekomendācijas. Īpaši svarīgi ir ievērot norādījumus par niansēm uzreiz pēc procedūras, piemēram, nedzert karstu vai nekrāsot lūpas, kā arī uztura rekomendācijas pirmajām divām dienām pēc procedūras. Šajā laikā drīkst ēst tikai baltus produktus bez piedevām un krāsvielām. Turklāt ir būtiski ikdienā sistemātiski rūpēties par zobu higiēnu, kas nozīmē ne tikai tīrīšanu vismaz divas reizes dienā, bet arī diegošanu un regulārus zobu higiēnista apmeklējumus. 

Dr. Inita Čeire: “Balināšana ir dzīvesveids. Pēc kāda laika efekts ir jāatjauno, tāpēc svarīgi atrast savu speciālistu.”

Lai pārliecinātos par profesionālas zobu balināšanas piemērotību, vispirms jāapmeklē sertificēts zobu higiēnists vai zobārsts, lai novērtētu pacienta mutes dobuma veselības stāvokli. Vēlamies uzsvērt, ka zobu balināšanu ir iespējams veikt tikai veseliem zobiem un veselām smaganām. Zobiem jābūt bez aplikuma un zobakmens, tāpēc pirms balināšanas jāveic profesionāla zobu higiēnas procedūra. Zobu balināšana ir aizliegta sievietēm, kurām ir iestājusies grūtniecība vai kuras ēdina bērnu ar krūti. Tā nav piemērota cilvēkiem, kuriem ir alerģija vai paaugstināta jutība pret saules gaismu un UV starojumu. To nedrīkst veikt personām, kuras nav sasniegušas 18 gadu vecumu. Zobārsts ir jāinformē par konkrētajā brīdī lietotajiem medikamentiem, īpaši antibiotikām, jo tās var nebūt savienojamas ar procedūru. Ja pēc mutes dobuma diagnostikas vai citām kontrindikācijām konstatē, ka zobu balināšanas procedūra šobrīd Tev nav iespējama, aicinām jautāt zobārstam par citām zobu estētikas uzlabošanas iespējām. 

Ja esi nolēmis balināt zobus, noteikti pirms tam konsultējies ar zobārstu vai zobu higiēnistu. Dodies uz www.smaidaeksperti.lv un atrodi profesionālu un zinošu ekspertu, kam uzticēt savus zobus ceļā uz zilbinošu smaidu!Piesakies konsultācijai

Citi raksti