Zobi

Sudraba vai baltā plombe? Esi informēts, ar ko tiek laboti Tavi zobi!

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Zobu plombes - viens no risinājumiem vizītē pie zobārsta, ja zobā izveidojies caurums. Tas ir praktisks veids, kā atjaunot zobu, ko laika gaitā sabojājis kariess. Pirms plombes uzlikšanas zobārsts ar urbi atbrīvojas no kariesa skartās zoba virsmas un arī nedaudz atbrīvo vietu pildījumam - plombei.

Tomēr viens plombes veids īsti nav piemērots visiem pacientiem. To, kas tieši tavam zobam ir vislabāk piemērots, nosaka zobārsts un, protams, izmaksas, ar kurām esi gatavs rēķināties. Tieši tāpēc zobārstniecības piedāvā vairākus materiālus, ar kuriem caurumi tavos zobos var tikt aizpildīti.

Sudraba jeb amalgāmas plombe

Šī plombe izgatavota no sudraba, cinka, vara un dzīvsudraba maisījuma. Parasti amalgāmas plombi izmanto tikai “lielajiem” zobiem, kas atrodas mutes dobuma aizmugurē, un tā ir lētāka par citiem plombu veidiem, kā arī kalpo ļoti ilgi - reizēm pat vairāk nekā 10 gadu.

Priekšrocības:

Trūkumi:

Zelta inleja

Zelts tiek izmantots zobu labošanai jau vairāk nekā 1000 gadu. Tā kā tas ir ļoti izturīgs un nerūsē, zelts mēdz kalpot pat vairāk nekā 15 gadu. Pacientam, izvēloties zelta plombi, jārēķinās ar divām vizītēm. Pirmajā - zobārsts atbrīvosies no liekās zoba virsmas un izveidos nospiedumu plombei, kura pēc tam tiks izgatavota zobu tehniskajā laboratorijā. Caurumu zobā aizstās pagaidu plombe, taču nākamajā apmeklējuma reizē zobārsts ievietos inleju, novēršot caurumu zobā.(2)

Priekšrocības:

Trūkumi:

Keramikas inleja

Visticamāk, estētiskākais plombu veids - keramikas plombe ir nepamanāma, jo tiek izgatavota no keramikas un perfekti sakrīt ar zoba krāsu.

Priekšrocības:

Trūkumi:

Kompozītmateriāli - baltās plombes

Baltās plombes ir populārākais zobu caurumu aizpildīšanas materiāls. Kompozītmateriāls sastāv no sveķiem, plastmasas. Sākotnēji, tas ir mīksts, plūstošs materiāls, ko ievieto defekta vietā un sacietina ar UV gaismu.

Mūsdienās šis plombes veids ir populāra izvēle, jo to ir viegli pieskaņot cilvēka esošajai zobu krāsai, tāpēc pildījums nav tik pamanāms kā sudraba - amalgāmas plombe.

Priekšrocības:

Trūkumi:

Silanti - stikla jonomēra pārklājums

Tā ir viela, kas tiek uzklāta zobu kožamajai virsmai, lai pasargātu zobu no bojāšanās. Tas aizpilda zoba virsmā esošās dziļās rieviņas un bedrītes, kuras nevar iztīrīt ar zobu birsti un kas ir kā rezervuārs dažādām kariesu izraisošām baktērijām. Noslēdzot šīs vietas ar silantu, samazinās kariesa attīstīšanās risks, jo viela rada barjeru starp zobu un nelabvēlīgu vidi.

Priekšrocības:

Trūkumi:

Piesakies konsultācijai

Citi raksti