Zobi

5 padomi, kuri palīdzēs sagatavoties zobārsta apmeklējumam

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Piekritīsi, ka zobārsta apmeklējums bieži tiek uztverts kā ikdienišķs pasākums. Turklāt daudzi cilvēki baidās apmeklēt zobārstu - mūs aptur bailes no iespējamām nepatīkamām sajūtām. Tomēr šo precedūru ir nepieciešams veikt regulāri, jo tikai ārsts spēs tev palīdzēt tikt galā ar veselības problēmām, kuras tev jau ir vai kuras var rasties, ja atliksi zobārsta vizīti.

benecaid.com


1. Iztīri zobus ar zobu pastu un zobu diegu

Pirms doties pie zobārsta, neaizmirsti iztīrīt zobus un izmantot zobu diegu, jo zobu aplikums un ēdiena paliekas var slēpt iespējamās problēmas, piemēram, zobu kariesu. Turklāt zobārstam pašam būs patīkamāk strādāt (1).

2. Nelieto alkoholiskos dzērienus

Nav ieteicams lietot alkoholiskos dzērienus 3 - 4 dienas pirms zobārsta apmeklējuma. Pēc lietošanas, alkohols asinīs atrodas 3 - 4 dienas, kas var mazināt pretsāpju medikamentu iedarbību procedūras laikā. Citiem vārdiem sakot, anestēzija neiedarbosies vai iedarbosies ne tik labi, kā tas paredzēts (2).

3. Obligāti paēd

Pirms doties pie zobārsta, neaizmirsti paēst kārtīgu maltīti,  vai vismaz nelielu uzkodu, ja tev nav laika kārtīgai ēdienreizei, jo nepietiekamas glukozes līmenis asinīs kombinācijā ar asinsvadu sašaurinošo anestēzijas iedarbību, var kļūt par sliktas dūšas un samaņas zaudēšanas iemeslu. Turklāt parasti pēc zobārsta apmeklējuma būtu ieteicams dažas stundas neēst (3).

4. Pārcel vizīti, ja jūti kakla sāpes

Akūtie iekaisuma procesi elpceļos var pastiprināt jutīgumu pret sāpēm. Pat nelielas iesnas (bez temperatūras) var negatīvi ietekmēt ārstēšanas procesu - var palielināties mitrums mutes dobumā, kas savukārt var ietekmēt zoba plombēšanas kvalitāti (2). 

5. Neaizmirsti paņemt līdzi zāles, ja tev ir kādas hroniskas saslimšanas

Zobārsts vienmēr var sniegt pacientam palīdzību, taču ar zobārstniecību nesaistīti medikamenti zobārstam var arī nebūt pieejami. Tāpēc neaizmirsti paņemt līdzi zāles, ja tev ir jebkādas hroniskas saslimšanas, piemēram, cukura diabēts, astma, hipertonija, hipoglikēmija, alerģijas un citas saslimšanas (4).

Un, protams, neaizmirsti paņemt līdzi smaidu! Jo tieši tavs smaids dara dienu košāku.Piesakies konsultācijai

Citi raksti