Smaids

9 kuriozi zobārsta kabinetā

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Katrā jokā ir daļa patiesības, un dažkārt patiesā dzīves situācija var pārspēt izdomāto. Vai tiešām zobārstu profesionālajā dzīvē gadās tikpat neparasti un kuriozi atgadījumi, kā vēsta anekdotes? Mēs esam apkopojuši Latvijas un ārvalstu smaida ekspertu kabinetos piedzīvotus reālus atgadījumus, kas noteikti izvilinās Tavu smaidu un piešķirs krietnu devu pozitīvisma Tavai dienai!

 

#1. Labāk vienreiz parādīt nekā 5 reizes izstāstīt

Pacients: "Dakter, man sāp zobs!"

Zobārsts: "Lūdzu, raksturojiet savas sāpes!"

Pacients: "Nu, man sāp tad, kad es pa to trāpu ar karoti. Es paņēmu līdzi!" Pacients izvelk no bikšu kabatas tējkaroti un demonstrē procesu…

Galu galā – atklātība un komunikācija starp pacientu un ārstu ir veiksmīga ārstniecības procesa stūrakmeņi.

 

#2. Mēģināts nav zaudēts

Pacients ar izņemamo zobu protēzi rokā atnāk pie zobārsta un saka, ka tā ir viņa protēze, bet īsti vairs neder mutē. Ārsts, būdams vēl pieredzē jauns, cenšas visiem spēkiem palīdzēt pacientam ielikt protēzi mutē, bet tas nekādi neizdodas. Ārsts jautā, vai tā tiešām ir pacienta protēze, un pacients, skatoties ārstam acīs, saka: "Jā, tā ir mana protēze, es to vakar atradu mežā!" 

Ne vienmēr tas, kas der vienam, derēs visiem.

 

#3. Oficiant, manā šķīvī ir… zobs!

Pacientam uz zoba implanta uzlikts pagaidu kronis. Vienu dienu, baudot restorānā maltīti, vīrietis sajūt, ka gaļā ir kaut kas ciets. Izvelkot to ārā, viņš ar šausmām saprot, ka tur rokā cilvēka zobu! Galvā šaudās dažādas biedējošas domas, apcerot, kādu gaļu viņam patiesībā pagatavojis šefpavārs, bet tad vīrietis atskārst, ka tur rokā savu pagaidu kroni.

Iespēja ieraudzīt savā šķīvī matu vairs nešķiet nemaz tik briesmīga, vai ne?

 

#4. Tētim vienmēr ir taisnība

Atklājot caurumus trīs pacienta zobos, zobārsts nevis uzreiz ķērās pie ārstēšanas, bet gan noteica pacientam mājas arestu. Kā tad tā?

Tā var gadīties, ja Tavs zobārsts vienlaikus ir arī Tavs tētis...

 

#5. Kad nekas cits nepalīdz, jāķeras pie pēdējā salmiņa

Kamēr laboratorijā gatavo inleju, pacientam uzliek pagaidu zoba kroni. Tas nokrīt, un pacients atnāk pie zobārsta to uzlikt atpakaļ. Zobārsts piecementē kroni un brīdina, ka tas var ilgi neturēties, jo no īstā zoba virmas ir atlicis visai maz, un pacients dodas prom. Pēc dažām dienām kronis atkal nokrīt, un pacients atgriežas zobārsta krēslā. Šoreiz ārsts, cementējot kroni, saka: "Nu šis var turēties tikai ar manu dievpalīgu..." Paiet nedēļa, tad divas, bet pacients kā nerādās, tā nerādās. Beidzot viņš atnāk un saka: "Dakterīt, uz jūsu dievpalīga gan tas kronis labi turējās!"

Līdzekļi nav svarīgi, galvenais ir rezultāts.

 

#6. Divas galvas gudrākas par vienu

Pacients dodas uz konsultāciju pie zobārsta un stāsta, ka viņam nāk gudrības zobi, pa jokam piemetinot, ka gribētu tiem dot vārdu. Kā rīkojas zobārsts? Palīdz pacientam izvēlēties atbilstošu vārdu katram gudrības zobam!

Kā Tu nosauktu savējos? 

 

#7. Ne viss ir zelts, kas spīd

Reiz kāds jauns puisis atnāk pie zobārsta un par visām varītēm grib noņemt savus “štancētos zelta" kroņus (tos agrāk plaši izmantoja zobu protezēšanā, bet to sastāvā lielākoties bija parasts metāls, nevis zelts).  Ārsts iebilst pacientam, sakot, ka zobu kroņi ir labā stāvoklī un nav indikāciju to noņemšanai. Pusis neliekas mierā, turpina uzstāt un galu galā saka, ka viņam vajag naudu, tāpēc grib pārdot savus zelta kroņus... 

Ārstam tā arī neizdevās pacientam ieskaidrot, ka kroņi patiesībā nav no zelta, un vizīte beidzās, pacientam neapmierināti pametot zobārsta kabinetu. 

 

#8. Gudrības avots

Gados jauns pacients atnāk pie zobārsta, pastāsta, ka viņam nav izauguši gudrības zobi, un nopietni jautā, vai viņam tos varētu implantēt. Ārsts jautā, kāpēc pacients to vēlas, uz ko jaunais vīrietis atbild: “Dakter, es vienkārši gribu kļūt gudrāks…”

Varbūt labāk vienkārši vairāk lasīt grāmatas? 

#9. Ar labu atmiņu ir par maz

Zobārsts: “Vai jūs atceraties par zobu diegošanu?”

Pacients: “Protams, dakter!”

Zobārsts: “Hm, savādi, skatoties uz jūsu zobiem, tā nešķiet.”

Pacients: “Es atceros, vienkārši nedaru to…”

Zobi jādiego katru dienu. Pavisam nopietni!

Lai Tavs smaids neatkarīgi no tā iemesla vienmēr būtu veselīgs un skaists, atceries ik dienu rūpēties par mutes dobuma higiēnu un regulāri apmeklēt zobārstu un zobu higiēnistu. 

Ja vēl neesi atradis savu īsto smaida ekspertu, ieskaties www.smaidaeksperti.lv/eksperti

Piesakies konsultācijai

Citi raksti