Sintija Miļuna
Prakse

RSU Stomatoloģijas Institūts


Sintija Miļuna

Dr. Sintija Miļuna ir sertificēta zobārste Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Zobu protezēšanas klīnikā.

Sintija 2019. gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas fakultāti un šobrīd turpina mācības Tālākizglītības fakultātē, kā arī studē doktorantūras programmā “Medicīna”. Paralēli darbam ar pacientiem ārste apmāca studentus un regulāri apmeklē dažādus kursus.

Zobārste ar lielu interesi un aizrautību veic pētniecisko darbu tādās tēmās kā sānu zobu atjaunošana ar overlejām, mutes dobums un dažādu tabakas izstrādājumu ietekme uz to. Šo pētījumu rezultāti tiek regulāri publiskoti dažādās konferencēs un zinātniskās publikācijās.

Sintija jau vidusskolā zināja, kādu profesiju vēlas nākotnē, uz ko arī mērķtiecīgi gāja. Izvēli pastiprināja arī fakts, ka iepriekš absolvēta mākslas skola – galu galā, skaists smaids ir mākslas darbs, ko zobārsts rada kopā ar pacientu. Gribasspēks un neatlaidība iet uz mērķi ir norūdīti, daudzus gadus nodarbojoties ar florbolu un iegūstot sudraba medaļu sieviešu florbola virslīgā.

Sintija atzīst, ka vienmēr izjūt prieku, ja spēj palīdzēt pacientiem, kam ir bailes un uztraukums pirms vizītes, bet aizejot – plašs smaids un vēlme nākt vēl.