Mārtiņš Lauskis
Prakse

Zobārstniecības klīnika SIROWA Rīga

RSU Stomatoloģijas Institūts


Mārtiņš Lauskis

Dr. Mārtiņš Lauskis ir sertificēts mutes, sejas un žokļu ķirurgs. Mārtiņš ir absolvējis Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultāti, Stomatoloģijas fakultāti un pabeidzis rezidentūru mutes, sejas un žokļu ķirurģijā. Šobrīd studē doktorantūrā un veic pētniecību par 3D printētu hidroksiapatīta implantu izmantošanu vaigu kaulu zonas augmentācijai.

Mārtiņa darba vietas ir zobārstniecības klīnika “SIROWA Rīga” un RSU Stomatoloģijas institūts.

Darba ikdienā ārsts risina problēmas, kas saistītas ne tikai ar zobu implantu ievietošanu un mutes ķirurģiju, bet arī ar sejas estētiku, traumām, onkoloģiju un citu veidu slimībām.

Savas zināšanas Mārtiņš regulāri papildina kursos, semināros un kongresos gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī praktiskās iemaņas stiprina ārzemju klīnikās.
Ar iegūtajām zināšanām ir gatavs dalīties gan ar jauno paaudzi, pasniegdams ķirurģiju RSU Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas katedrā, gan ar kolēģiem, regulāri uzstājoties konferencēs, par ko ir saņēmis apbalvojumus un stipendijas.

Mūsdienu tehnoloģiju izmantošana kopā ar labākajiem materiāliem ārstam ļauj pacientiem piedāvāt individuālas un ilgtspējīgas ārstēšanas iespējas. Kad atrasts labākais ārstēšanas variants, ne mazāk svarīgi ir rūpēties par pacienta labsajūtu ārstēšanas laikā.

“Būdams mutes, sejas un žokļu ķirurgs otrajā paaudzē, ļoti novērtēju to, cik atbildīgs ir šis darbs un cik lielu gandarījumu tas var dot, gan palīdzot cilvēkiem cīnīties ar sāpēm, gan uzlabojot smaida un sejas skaistumu,” stāsta Mārtiņš.